Najlepszy odkurzacz dla alergików

http://www.budujemydom.pl/images/stories/aktualnosci/philips_odkurzacz2_200.jpg

 

 Odkurzanie dla alergików do tej pory było udręką, zwykłe odkurzacze tzw. „zakurzacze” powodowały łzawienia, kaszel, duszności, bo cały brud i kurz przedostawał się z powrotem na zewnątrz…Mamy na rynku w chwili obecnej dużo odkurzaczy dla alergików gdzie odkurzanie staje się przyjemnością a nie udręką…

Chciałabym polecić tylko jeden model odkurzacza, ponieważ sama go posiadam…jest to odkurzacz workowy firmy Philips model FC 9174 o mocy 2200W. jest to w tej chwili najmocniejszy odkurzacz w ofercie firmy Philips. Sprzątanie nim jest najbardziej higieniczne, a do tego antyalergiczne. Moc ssania ma 500W, do tego jest cichutki, bo ma zaledwie 78db, jest w nim uszczelnienie HEPA a filtracja HEPA 13 błyskawicznie tworzy czyste i zdrowe otoczenie dla całej rodziny. W tym jest filtr i uszczelka tzw. Ultra Clean Air HEPA, które zatrzymują wszystkie bakterie i mikroorganizmy. Posiada system kasetowy Clean Komfort, który sprawia, że nawet wyrzucanie worka z kurzem nie sprawia już najmniejszego problemu. Nie trzeba już dotykać brudnych worków. Kaseta posiada opatentowany worek S-Bag, który zapewnia optymalne i higieniczne usuwanie kurzu.

Przy wyborze odkurzacza siedziałam godzinami na forach, czytałam jaki byłby najlepszy dla alergika, zastanawiałam się nad wodnym takim już lepszym, bo zawsze o takim marzyłam. Mamy jeden w domu ale jest zbyt duży i ciężki, żeby go używać, a do tego filtr jak zamoknie to gromadzi na sobie grzyby co jest jeszcze bardziej niebezpieczne niż kurz…dlatego postanowiłam zrezygnować z takiej metody odkurzania i poszukać czegoś innego. Ten przede wszystkim jest mały, odkurzam nim codziennie i nie mam żadnych dolegliwości jak przedtem, zawsze po odkurzaniu musiałam brać tabletkę antyalergiczna i dopiero po paru godzinach przechodził kaszel, katar, duszności. Teraz odkurzanie to tylko przyjemność…

Ważnym elementem w tym odkurzaczu jest szczotka, ma świetny kształt i doskonale sprawdza się na parkietach, do tego kółka odkurzacza są gumowe i można swobodnie nim przesuwać bez zarysowań na podłodze. Fachowo to się nazywa nasadka Tri-Active, jej aerodynamiczny kształt zapewnia maksymalną efektywność sprzątania. Szczotki boczne usuwają kurz z narożników i krzywizn, a otwór z przodu zbiera większy brud.

Posiada również turboszczotkę, jest to specjalna nasadka do dywanów, w której przepływ powietrza powoduje obrót szczotki w głowicy nasadki, która szczotkuje powierzchnię dywanu. Turboszczotka usuwa 25% więcej włosów i kłaczków kurzu z dywanów, jest szczególnie zalecana dla osób posiadających zwierzęta.

I najważniejszy filtr Ultra Clean HEPA 13 – wyłapuje co najmniej 99,95% kurzu i wszystkich szkodliwych organizmów wywołujących alergie układu oddechowego.

Dodatkowo można dokupić worki antyalergiczne, są to specjalne worki rekomendowane dla alergików. Zatrzymują 99% pyłków zarodników, drobin i innych alergenów zapewniając czyste powietrze w domu. Można kupić inne – antyzapachowe, które eliminują zapach sierści.

Ja nie zauważyłam do tej pory żadnych minusów tego urządzenia. No może poza ceną, bo nie jest tani, ale warto zainwestować i dobrze się czuć, zalecane jest wymieniać filtr HEPA 13 raz do roku.

To chyba tyle na ten temat, gorąco polecam zakup takiego odkurzacza, szczególnie jak ktoś ma podobne problemy jak ja.
Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz