Nie będzie cenzury w sieci p2p

Ministrowie kultury krajów UE, odrzucili 20 listopada francuskie propozycje dotyczące zwiększenia radykalnych działań przeciwko osobom ściągającym i udostępniającym materiały chronione prawem autorskim, głownie w sieciach p2p.

{rdaddphp file=php/google.php}Rada ds. Kultury jednocześnie podkreśliła, że w zakresie zwalczania piractwa internetowego należy zachować równowagę pomiędzy różnymi prawami odnoszącymi się do ochrony danych osobowych, wolności informacji i ochrony własności intelektualnej. W zamian uzgodniono, że choć walka z piractwem pozostanie jednym z kluczowych priorytetów, należy bardziej skoncentrować się na promocji legalnej oferty filmowej i muzycznej w internecie oraz systemie identyfikacji niż przeciwdziałać mu za pomocą środków egzekucyjnych.

Ze względu na prawne komplikacje Rada odrzuciła propozycje odnoszące się do obniżenia lub całkowitego zniesienia podatku VAT na muzykę i filmy sprzedawane on-line (choć zostawiono pewne furtki w tym względzie).

Francuskie propozycje dotyczyły dość radykalnych posunięć m.in odcięcia użytkownika od internetu przez jego dostawcę. Dość nieprecyzyjnie zapisane regulacje wzbudziły niepokój i spore zamieszanie wśród europejskiej społeczności internetowej.

Polscy internauci mieli okazję podpisać się pod petycją do Ministra Infrastruktury przeciwko francuskim propozycjom.

Ustalnia sprzed tygodnia miały zostać potwierdzone dziś tj. 27 listopada na posiedzeniu Rady ds. Telekomunikacji.

http://osnews.pl/ministrowie-krajow-ue-odrzucaja-francuskie-regulacje-odnosnie-zwalczania-piractwa-internetowego/

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz