Przymusowy test ciążowy na uczelniach

Chińska uczelnia techniczna zmusza wszystkie studentki, do wykonywania testów ciążowych. - To normalna procedura - tłumaczą władze. Studentki, które są w ciąży, zmuszane są do rezygnacji z nauki. Powszechne stało się pożyczanie próbek od koleżanek. 

{rdaddphp file=php/google.php}  

- Jesteśmy zamkniętą szkołą z internatem. Co roku prosimy nowych studentów o zrobienie podstawowych badań zdrowotnych. Testy ciążowe są po prostu częścią tych badań. To nasz obowiązek wobec studentek i ich rodzin - powiedział anonimowy przedstawiciel uczelni, która znajduje się w położonym na zachodzie kraju mieście Urumqi.

Spośród uczniów szkoły ogromna większość to dziewczęta. Studentki pierwszego roku gromadzi się w klasach, by przekazywały lekarzom próbki moczu. - Jeżeli któraś z nich jest w ciąży, natychmiast powiadamiamy samorząd studencki - mówi przedstawiciel władz uczelni.

Część ciężarnych studentek z własnej woli opuszcza szkołę. Inne zmusza się do zmiany uczelni. Coraz powszechniejsze staje się pożyczanie próbek moczu od koleżanek. - Sprawdzanie tego typu rzeczy sprawia, że czuję się bardzo niekomfortowo. Dziewczyny, które są w ciąży, traktuje się bardzo źle - powiedziała jedna ze studentek, Xiao Ping.
Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz