Już wkrótce pojawią sie ochroniarze w warszawskich tramwajach i autobusach

 W autobusach i tramwajach na terenie Warszawy pojawi się 42 ochroniarzy. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na ochronę - poinformował we wtorek PAP rzecznik ZTM Igor Krajnow.

{rdaddphp file=php/google.php}

Ochroniarze mają działać przede wszystkim prewencyjnie i wspomagać pracę straży miejskiej i policji. "Ich obecność ma odstraszać potencjalnych przestępców i chuliganów. W przypadku zauważonego jakiegoś zagrożenia dla pasażerów, będą podejmować interwencję i sprawców oddawać w ręce policji" - powiedział.

"Będą również dbać o to, by nikt nie oklejał nielegalnymi ogłoszeniami i nie dewastował przystanków" - podkreślił Krajnow. Jak dodał, w szczególnych przypadkach na pomoc będą wzywani ochroniarze w radiowozie. Wszystkie patrole będą mieć łączność radiową z dyżurnym ZTM.

Na razie nie wiadomo ile to będzie kosztować. Oferty zostaną otwarte 20 lipca. Wygra ta firma, która zaproponuje najniższą cenę. Umowa z wybraną agencją ochrony zostanie podpisana na okres do końca tego roku.

"Jest to próbny okres. Zobaczymy jak sprawdzi się to rozwiązanie i być może będziemy tę ofertę powiększać" - dodał Krajnow.

Ulicami Warszawy jeździ codziennie około 1500 autobusów i 800 tramwajów.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz